Ягоди ківі стають альтернативою лохині у Іспанії (Хуельва)

 Ягоди ківі стають альтернативою лохині у Іспанії (Хуельва)

У 2019 році ягоди ківі називають альтернативою лохині у зв’язку із кризою у секторі в іспанському регіоні Хуельва. Однією із перших компаній, що тестує ягоду стала Fran&Lolo, що являється однією з першовідкривачів культивації малини впродовж 25-ти років та культивації лохини.

Ягоди ківі із родини актинідієвих, потребують м’яких температур взимку і короткочасних зим, що дозволяє досягти прохолоди для виробництва ягоди. Крім цього, ягоди ківі люблять не жарке літо та порівняно високу вологість, що вимагає у регіоні Хуельва необхідності затінення плантацій для регулювання високих температур.

В Іспанї сезон збору врожаю ягоди ківі проходить у вересні-жовтні. Зокрема компанія Fran&Lolo планує отримати близько 25 000 кг у цьому році.

За останні три роки в Іспанії ягода ківі вирощувалася всього на 2,5 гектарах. Фокус був зосереджений на сортах Іссаі, Ред чи Джамбо. Зараз фермери шукають сорт, який потребуватиме запилювачів і буде більш раннім, аніж Іссаі.

Основна частина ягоди ківі, що продається у Європі завозиться із Азії, але дякуючи експериментам із сортами та адаптацією їх до місцевого клімату в останні роки скоро все може змінитися.

Журнал «Ягідник»

Останні статті