Чому ягоди в Ізраїлі коштують наче золото?

 Чому ягоди в Ізраїлі коштують наче золото?

Як пише один із ізраїльських новинних порталів, свіжі ягоди у країні коштують дуже дорого. Для прикладу, не найбагатші туристи, що подорожують до Лондона купують ягоди там, адже за ту саму кількість ягід – 125 г у коробочці там потрібно заплатити 8,5 шекелів (62 грн), а в Ізраїлі – 30 шекелів (216 грн).

Чому ж малина, ожина, лохина такі дорогі у Ізраїлі? Запитання складне, але має більш ніж логічну відповідь. Не дивлячись на те, що ягоди в країні вирощують не лише на півночі, але і в інших регіонах (Кинерета, Гедери, Араве), завдяки спеціальним адаптованим до місцевого сортам, галузь стикається із проблемами дорогої праці, нестачі води та недостатньо кислого ґрунту з високим вмістом вапна.

Окрім цього, лохина – це дерево, а відповідно ізраїльського закону Галахе, в перші три роки з дерева не можна збирати врожай.

Крім цих причин, така висока ціна на ягоди в Ізраїлі пояснюється тим, що небагато фермерів готові займатися їх вирощуванням. А на думку Гілада Фройнда, директора науково-дослідного центру розвитку сільського господарства, цьогорічний сезон дасть врожай у 10 тонн лохини та 8 тонн малини та ожини. А це, якщо швидко підрахувати, по одній ягоді на ізраїльтянина. Тому і не дивно, що ягоди такі дорогі.

Очевидним виходом являється налагодження імпорту ягід, адже світовий ринок аж кишить пропозиціями. Але останнім часом через проблеми зі шкідниками, малина та ожина не завозилися. Щодо лохини, то міністерство сільського господарства аналізує ризики та вивчає можливі альтернативи із службами по захисту рослин у Чілі та Аргентині.

Журнал «Ягідник»

Останні статті