У Білорусі ціна на малину перевищила ціну на лохину

 У Білорусі ціна на малину перевищила ціну на лохину

Білоруські фермери б’ють на сполох, адже у регіоні Лунинце їм доводиться здавати лохину за безцінь, а саме за кілограм ягоди вони можуть отримати лише 5-7 рублів (еквівалентно 61-86 грн). Щодо роздрібних цін, то вони коливаються від 9-ти до 13 рублів (110-160 грн) за кілограм лохини.

Малину ж, навпаки, в порівнянні з минулим роком можна придбати майже вдвічі дорожче, а саме за 7-8 рублів (86-98 грн) за кілограм у роздріб, хоча минулого року ціна не перевищувала 3-4 рублі (37-49 грн) за кілограм.

Така ситуація склалася через перевиробництво лохини в Білорусі у 2019-ому році, а також у зв’язку із минулорічним перевиробництвом малини, що, як наслідок, призвело до її викорчування та переходу до вирощування лохини багатьма фермерами.

«В Дрогичині за малину дають 6,5 рублів. Малина дорожче лохини — це нонсенс», говорять фермери в Лунинце.

Крім того дорожчу вартість малини фермери пояснюють дощовою погодою, яка зіпсувала значний об’єм урожаю. Ще гірша ситуація склалася із полуницею, що була низької якості і тому не принесла очікуваного прибутку.

У інших регіонах, наприклад у Мінську малина все-таки дешевше ніж лохина, а ціни вищі. Продавці ягоди коментують, що в такій ситуації немає нічого дивного.

«Малини в цьому році небагато, а лохини навпаки. Але Москва скуповує і те і те за шалені гроші. Кілограм лохини беруть за 10,5 рублів. Тому у нас ціни і не падають».

Продавець із Мінського регіону каже, що хтось спеціально мутить воду з цими цінами та стверджуваннями, що немає збуту, тому що ціни абсолютно нормальні, а попит присутній. Адже ніхто не буде підвищувати ціни на товар, на який немає попиту, тому що це буде в протирічити законам ринку.

Журнал «Ягідник»

Останні статті