Фермер Володимир Яворський порівнює ягоди з дітьми

 Фермер Володимир Яворський порівнює ягоди з дітьми

Адже їм так само необхідна любов та увага

Нещодавно український фермер Володимир Яворський, який вирощує органічну ягоду, поділився секретами інноваційних підходів для її вирощування у інтерв’ю з одним із телеканалів.

Основними методами, які необхідні на думку Володимира, для вирощування органічної ягоди на своєму господарстві є крапельний полив, автоматична фертигація та турбота і любов до ягід. А взагалі на Україні займатися сільським господарством вигідно, оскільки землі тут дуже родючі.

“Крапельний полив в догляді за малиною ефективний тим, що не створює кірку, коли пригріло сонце. За звичайного поливу через цю кірку не надходить кисень і рослина гине. Крапельний полив сприяє тому, що рослина бере з землі те, що йому необхідно. Ми все це контролюємо, адже є спеціальні вологоміри”, – пояснює Володимир.

А фертигація, що означає кореневе підживлення сприяє кращому росту та якості ягід.

Іще однією визначальною рисою господарства Яворського є те, що збір ягід проходить вручну. Таким чином ягоди кращої якості для продажу у свіжому вигляді, аніж якщо застосовувати механічний збір – таким чином ягоди будуть придатні для переробки на джеми, соки тощо.

Фермер Володимир Яворський займається вирощуванням органічної ягоди вже 5 років. Розпочалося все із посадки лохини на 6 гектарах, а зараз вже обробляється цілих 24 га, засаджені лохиною, малиною, смородиною та ожиною.

“При вирощуванні лохини прибуток не падає одразу. Повинно пройти 3-4 роки, поки з’являться перші результати у вигляді дивідендів. Щоб не чекати, ми вирішили також посадити малину, смородину, ожину, суницю“, – розповідає він.

Мінусом для фермерів є те, що органічна ягода зберігається менше аніж хімічно оброблена, але на господарстві Володимира Яворського все рівно не використовується ніяких добавок. І, хоча українському споживачеві складно зрозуміти, що таке «органіка», а багато хто думає, що ягоди з бабусиного городу то теж органіка, фермер прагне, щоб його продукція приносила людям користь.

Для отримання сертифікату органічної продукції тестується не лише продукція, але й самі саджанці. Природнім же доказом того, що ягоди на господарстві екологічні є діюча пасіка, тому що бджоли не можуть жити у забрудненому середовищі.

“Дітей і онуків привчаю працювати з землею за таким же принципом – взяли її чистою і передали чистою”, – говорить Яворський.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *