У Польщі відбувся День фруктів та Польський день лохини

 У Польщі відбувся День фруктів та Польський день лохини

1 липня у Польщі офіційно святкують Фруктовий день, а також День лохини. Таким чином у польської лохини є власне свято. Місяць липень був обраний не випадково, адже саме в цей період у Польщі настає пік ягідного та фруктового врожаю – більшість ягід вже поспіли, залишаються лише чорноплідна горобина та польські міні ківі, які наздоженуть у серпні.

До цієї дати польські виробники лохини та інших фруктів підготували різноманітні презентації та дегустації свіжої продукції та продуктів переробки. Наприклад, гості заходу могли спробувати свіжу лохину, чорну та червону смородину, консервації та соки з ягід горобини та міні ківі, а також було морозиво із полуниці та малини.

Символом цього свята являється промоція споживання в Польщі свіжих фруктів, а саме 1-на чашка сезонних суперфруктів щоденно. У Польщі суперфрукти, такі як лохина, малина, полуниця, чорна смородина, чорна горобина, міні ківі вважаються національним надбанням. Чим темніші та червоніші ягідки, тим краще вони захищають організм від шкідливого впливу навколишнього середовища.

«Ми просто повинні споживати ці суперфрукти кожного дня», – закликає професор Дорота Конопацька (Dorota Konopacka), директор Науково-дослідного інституту садівництва в Скреневіце.

Цього року, за традицією, як наймолодший відвідувач заходу, першим, хто розпочав ягідну дегустацію, став Кріс (Krzyś), 15-тимісячний син виробників із Яноліна у муніципалітеті Рава Мазовецька.

Святкування Дня фруктів та Дня лохини у Польщі проводяться для єднання трейдерів і груп ягідних виробників, а також для формування звички споживання мінімум однієї чашки суперфруктів щоденно. І, дякуючи  новим технологіям та постачальникам, зараз це можливо із травня по жовтень.

Журнал «Ягідник»

Останні статті