Тадеуш Кусібаб, компанія Plantin: «Метод in vitro дозволяє швидко впроваджувати нові сорти»

 Тадеуш Кусібаб, компанія Plantin: «Метод in vitro дозволяє швидко впроваджувати нові сорти»

Ксенія МЕЛЕШКО, Україна

Польський агроном Тадеуш КУСІБАБ є визнаним авторитетом у сфері розмноження рослин. Уже понад сорок років він займається технологіями, що забезпечують фермерські господарства високоякісним посадковим матеріалом. Поряд із цим, протягом майже 20 років господарство п. Тадеуша поставляє рослини на міжнародний ринок.

Фермер розпочав власний бізнес у 1981 році. В перші роки діяльності компанія Тадеуша Кусібаба спеціалізувалася на мікроклональному розмноженні декоративних рослин для закритого ґрунту. Згодом у фірмі започаткували аналогічне розмноження рослин родини вересових, а саме: рододендронів, азалій, кальмій та деяких інших видів, а з 1984 року було впроваджено розмноження різних сортів лохини високорослої.

На початку 2018 року сімейна компанія Тадеуша Кусібаба, що розташована в Краківському повіті Малопольського воєводства Польщі, змінила свою назву на Plantin. Сьогодні обсяги виробництва компанії складають більше п’яти мільйонів рослин на рік. Цей результат забезпечується трьома розплідниками та лабораторією, що налічує понад 100 осіб персоналу. У минулому році компанія відкрила нову сучасну лабораторію, з метою розмноження рослин методом in vitro. Посадковий матеріал здебільшого призначений для професійного ринку: як для подальшого доро-щування в розсадниках, так і для закладки продуктивних плантацій.

Рослини постачаються у plugtrays – лотках-мультиплатах, а також у горщиках p9 і більшого об’єму. Компанія Plantin пропонує лохину, жимолость (жимолость голуба або камчатська), ожину, малину, іргу вільхолисту та інші ягідні та декоративні культури.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *