Інноваційні технології зберігання та транспортування ягід, фруктів та овочів

 Інноваційні технології зберігання та транспортування ягід, фруктів та овочів

Поточні ринкові тенденції вимагають більш компактної та функціональної упаковки з поліпшеними термінами зберігання для скорочення втрат у ланцюжку поставок. Ринок стрімко розвивається, і компанія StePac із майже 25-річним досвідом розробки упаковки з модифікованою атмосферою збільшує інвестиції, щоб задовільнити нагальні потреби споживачів.

Це, зі свого боку, викликало інтерес серед представників аграрної індустрії України, адже експорт ягід наразі є однією з найважливіших складових вітчизняного аграрного експорту. Імпортери та споживачі в країнах ЄС та Азії готові купувати значні обсяги якісних українських ягід. Це стало поштовхом до динамічного зростання експорту з України, а також засвідчило актуальність не тільки ефективної, але й привабливої упаковки для збереження якості при тривалих перевезеннях.

Під час покупки свіжих ягід ключовими факторами, що впливають на вибір клієнта, є їхня якість, наявність на поверхні натурального воску (чорниця і лохина), твердість і смак. Компанії, що фасують свіжу продукцію, часто використовують для упаковки ягід поліетиленову тару з модифікованою атмосферою, що має ряд переваг. Вона ефективно запобігає втраті вологи і ваги, мінімізує пошкодження глянцю та погіршення зовнішнього вигляду товару, а також запобігає розкладанню і гниттю.

Всі ці перераховані вище переваги значною мірою нівелюються одним недоліком: конденсат, не затримуючись, потрапляє в упаковку з цінною ягодою, утворюючи всередині вільну вологу, яка є головним ворогом природного воскового шару, що безжально змивається з поверхні чорниць. Цей факт не тільки може погіршити привабливість ягід, а й збільшити ризик їх гниття і розкладання.

Компанія StePac розробила індивідуальну запатентовану технологію упаковки на основі поліаміду для забезпечення тривалої свіжості при оптових поставках лохини на віддалені ринки. Нова упаковка є результатом багаторічних досліджень і розробок. Вона гарантує, що цінна ягода збереже товарний вигляд і природний захисний шар. Пакувальне рішення Xtend розширює можливості споживачів і зменшує кількість відходів у роздрібних продавців. Це вирішує загальну проблему, з якою стикаються не тільки виробники, а й експортери, котрі займаються перевезеннями у віддалені країни. В результаті лохина, що поставляється в упаковці Xtend, прибуває в пункт призначення навіть через 35 днів абсолютно свіжою, як після збору врожаю, зі збереженим первинним видом і властивостями.

Повітропроникна упаковка Xtend на основі поліаміду розроблена таким чином, щоб регулювати не тільки склад газу у вільному просторі, а й відносну вологість. Це значно знижує ризик накопичення конденсату і гарантує, що будь-яка волога, яка може утворитися в упаковці, розсіюється. Якщо говорити в цілому про сучасні стійкі технології збереження свіжості, то метою їх застосування є не тільки мінімізація втрати ваги і якості свіжої продукції, як уже зазначалося вище, а також продовження термінів її зберігання, транспортування й реалізації.

Італійська компанія Decco, що є світовим лідером на етапі післязбиральної підготовки фруктів і овочів, із 15 представництвами по всьому світові та з понад 90-річним досвідом, пропонує не тільки інноваційні рішення і ноухау за принципом «від поля до столу», а й індивідуальні рішення для нанесення покриттів, фунгіцидів, миючих та дезінфікуючих засобів для післязбирального періоду та під час тривалого зберігання фруктів та овочів, а також розчини, що не утворюють шкідливих залишків.

Ці запатентовані й інноваційні препарати і речовини для обробки, очищення та дезінфекції всіх свіжих продуктів, із високою продуктивністю й низькою собівартістю, не тільки продовжують термін придатності без шкідливих залишків, а й дозволяють забезпечити високий рівень pH на шкірці плодів, формуючи середовище, що запобігає розвиткові гнилі.

Результатом застосування таких засобів широкого спектру дії є значне зменшення кількості спор патогенних грибів, ретельне видалення забруднень, продовження терміну зберігання, підвищення стійкості до маніпуляцій, збільшення природного опору, а також запобігання появі поверхневих опіків за допомогою природних антиоксидантів. Згубний вплив етилену (природний гормон дозрівання) на зберігання і транспортування ягід, фруктів і
овочів – загальновідомий факт.

Із цією проблемою можна легко впоратися за допомогою сашепоглиначів етилену, що використовуються в індивідуальній упаковці – ящиках, лотках або пакетах. Це спеціальний абсорбер, що контролює рівень етилену й інших шкідливих для ягід речовин. У його основі – абсолютно нешкідливі компоненти. Продукт виготовляється за спеціальною рецептурою і є абсолютно безпечним для споживачів.

Абсорбер у формі саше активно поглинає не тільки етилен, а й інші гази (ацетальдегід, етанол), уповільнюючи процеси розпаду і гниття, ріст цвілі та бактерій.

Підсумовуючи, можна з упевненістю заявити, що пропаганда здорового харчування і способу життя, роз’яснювальна робота з населенням сприяє збільшенню споживання фруктів і овочів. Зусилля, спрямовані на підвищення економічної ефективності, скорочення втрат у ланцюжку поставок, стимулюють ширше використання технології MA/MH (модифікована атмосфера/модифікована волога) для збереження і продовження терміну придатності свіжих продуктів.

Упевнені, що успішна реалізація МА/МН в поєднанні з застосуванням препаратів для обробки широкого спектру дії, без утворення залишків, допоможе українським експортерам зайняти лідерські позиції на світовому ринку свіжих ягід, фруктів і овочів.

Журнал «Ягідник»

Останні статті