Засновник Fall Creek про майбутнє галузі лохини у світі

 Засновник Fall Creek про майбутнє галузі лохини у світі

Протягом нашого століття лохина стала однією із звичайних столових ягід, а її споживання значно зросло. Мільйони людей по всьому світі у захваті від смаку цієї ягоди та від її корисних властивостей.

Зовсім скоро у канадському місті Ванкувер зберуться лідери глобального ринку лохини на Міжнародний саміт по лохині (International Blueberry Organization (IBO) Summit). Подія збере разом експертів для дискусії найбільших можливостей і проблем, з якими стикається галузь лохини на світовому рівні.

У рамках підготовки до заходу піонер індустрії Дейв Брезельтон (Dave Brazelton), засновник та керуючий розплідником Fall Creek Farm & Nursery, Inc. поділився своїм баченням про сьогоднішній лохиновий «бум» та перспективи, які нас чекають у майбутньому.

Зокрема він виділив покращення практики вирощування, що означає сортове різноманіття для продовження сезону врожайності лохини та удосконалення упаковки згідно збільшення споживання ягоди.

Крім цього, на думку експерта, увагу варто звернути на збільшення зберігання лохини на полицях та на нові методи вирощування. Для цього потрібне удосконалення способів охолодження нових сортів та оптимізація доставки. Щодо вирощування, то зараз виправдовуються методи вирощування у контейнерах та на субстратах.

Всі ці дії допоможуть збільшити продажі та, відповідно, прибуток компаній, які вирощують лохину.

Дейв вважає, що зараз є численні можливості для різноманітних технік вирощування, які можуть адаптуватися у майбутньому.

«Я у захваті, спостерігаючи за тим, як у наступні десятиліття лохина стане чимось таким же звичайним як томати, огірки чи перці, якщо її вирощування перенесеться у кліматоконтрольовані теплиці. Цікаво, наскільки далеко ми зможемо зайти із генетикою для прекрасного і постійного смаку лохини, яку споживачі будуть хотіти їсти, і яких технологій вирощування ми зможемо досягти» – говорить Дейв Брезельтон.

Також директор розплідника Fall Creek Farm & Nursery, Inc. виділив такі важливі теми, як технологічні удосконалення – механізація та роботизація лохинового господарства; упаковка майбутнього з ухилом до екологічних рішень для боротьби із пластиком та збільшення розміру контейнерів; позиція лохини як «преміум їжі» у здоровому харчуванні (американська організація U.S. Highbush Blueberry Council інвестувала 7 млн. доларів у дослідження користі лохини для здоров’я); шляхи покращення галузі лохини – більше інновацій серед свіжої продукції, дослідження генетики лохини для покращення її якості (саме в цю сферу інвестує Fall Creek).

Таким чином, якщо лохинова галузь буде удосконалена, а сорти лохини досягнуть тієї ж якості, як, наприклад банани та яблука, споживання ягоди різко виросте і індустрія матиме яскраве майбутнє, зазначив Дейв Брезельтон.

Наразі експерт радить тим, хто вирощує лохину, покращувати експортні можливості та вивчати міжнародні інновації у галузі.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *