Як швидко розвинути лохиновий бізнес

 Як швидко розвинути лохиновий бізнес

Світлана МЕЛЬНИК, Україна

В Україні спостерігається справжній бум лохинових насаджень – країна вийшла на друге місце в світі за темпами розширення плантацій лохини після Перу.

Можливості виробництва і експорту цієї культури мають величезний потенціал. Ґрунтово-кліматичні умови нашої країни сприятливі для вирощування ягоди, а витрати на закладення плантації досить швидко окуповуються: для повернення інвестицій необхідно від 3 до 7 років. За словами агронома Аграрної компанії «Еко-Парк» Федора ПРИМИ, головне в лохиновому бізнесі – чітке планування та вдалий вибір сортименту. За неповних чотири роки це підприємство у Чернігівській області змогло стати одним із найкращих у регіоні, а продукція компанії цьогоріч поїде за кордон.

– Аграрна компанія «Еко-Парк» була заснована у 2015 році. Основний напрямок діяльності – вирощування ягідних культур, зокрема лохини високорослої та суниці садової. Пріоритетом для нас є висока якість продукції та вихід українського ягідного ринку на міжнародний рівень. Плантації «Еко-Парку» знаходяться на родючих землях Чернігівщини, а екологічні умови краю особливо сприяють вирощуванню ягід високої якості, – розповідає
агроном підприємства Федір Прима.

На початку під посадку лохини у господарстві заклали 6 гектарів. У 2017-2018 роках компанія продовжила розширювати площі плантацій, збільшивши їх до 28,5 гектарів.

– У нас висаджено українські, американські та голландські саджанці лохини у відкритому ґрунті. Нині переважають ранньостиглі сорти, але маємо і середньостиглі, й пізні. Це Дрейпер, Дюк, Ліберті, Патріот, Спартан та Чендлер, – пояснює Федір Прима. – У планах – зрівняти всі сорти, щоб максимально подовжити збір урожаю, повністю закрити сезон та зробити розподіл трудових ресурсів рівномірним. Сорти ми обирали з огляду на наші кліматичні умови, невибагливість у рості на місцевих ґрунтах та, звісно, орієнтуючись на смакові якості, лежкість і транспортабельність.

Продовження статті шукайте у журналі “Ягідник” №2 (13).

Оформити передплату на журнал «Ягідник»:

• за тел. +38 096 491 66 92, +38 068 513 31 87;

• e-mail nti.sad@gmail.com, sad2017@ukr.net.

Журнал «Ягідник»

Останні статті