Олег Науменко: «Лохина – «локомотив» розвитку м’яких фруктів»

 Олег Науменко: «Лохина – «локомотив» розвитку м’яких фруктів»

Ксенія МЕЛЕШКО, Україна

Ягідні плантації СВК «Ягідки» (ферма заснована в 2016 році) знаходяться в селі Хмільна Києво-Святошинського району Київської області (до слова, в цьому «кільці» навколо Києва діючих сільгосппідприємств узагалі обмаль). У господарстві вирощують лохину для свіжого ринку. Загальна площа плантації – 55 гектарів. Тут систематично впроваджують новітній світовий досвід із догляду за ягідними плантаціями. Так, СВК «Ягідки» одним із перших в Україні встановив комплексну автоматизовану систему управління поливом і фертигацією, що нині дуже популярні в теплицях Ізраїлю. Інтеграцією, проектуванням та щорічною підтримкою займається компанія «ПрофПолив». Про ринок органічної лохини, цінові прогнози на сезон та інновації у господарстві в ексклюзивному інтерв’ю журналу «Ягідник» розповів Олег НАУМЕНКО, співвласник та керуючий партнер СВК «Ягідки».

– …Органічна лохина – це преміум-продукт. Її основний споживач належить до класу вище середнього: на Сході (ОАЕ, Саудівська Аравія) – це європейці, котрі працюють за контрактами, та місцеві араби, що є корінним населенням цих країн. Цього року ми помітили попит на ягоди більшого розміру. І у Європі, і в Арабських Еміратах не хочуть їсти преміум-ягоду менше 16 мм в діаметрі. Якщо раніше ми орієнтувалися на стандарт 12+, то тепер – це 16+ мм. Усе-таки великі плоди і око милують, і їсти їх приємніше. Звісно, якщо споживачі платять великі гроші – вони хочуть отримати гарну і смачну лохину. Це не «горох», що продають в українських супермаркетах, а ягода розміром, як п’ять копійок.

– …Лохина є «локомотивом» розвитку м’яких фруктів. На світовому ринку попит на органічну лохину значно перевищує пропозицію. І ця тенденція з року в рік набирає обертів. Однак в Україні обсяги виробництва цієї ягоди не
зростають. Лохинові підприємства працюють на рівні середньомаксимальної продуктивності. На цьому рівні ми ні з ким не збираємося конкурувати – у нас інша мета і завдання.

На підприємстві встановлена одна з найкращих систем автоматизації та фертигації, представлених на ринку України Клапани системи управління, що знаходяться в полі, працюють в автоматичному режимі та керуються через
віддалений доступ. В СВК «Ягідки» власноруч створюють велику кількість рухомих об’єктів для агротехніки, для збору врожаю.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *