Чи варто інвестувати в експорт української ягоди на ринок Японії?

 Чи варто інвестувати в експорт української ягоди на ринок Японії?

Відомо, що продуктовий ринок Японії ще зовсім не освоєний українськими виробниками. Але японці дуже цікавляться українськими продуктами, наприклад замороженими ягодами чорниці, які вже поставлялися в країну. Саме тому, перспективи розвитку цього ринку для ягідників України значні.

Про це розповів у своєму інтерв’ю трейд-девелопер та партнер компанії COIN (Consulting Integrated) Юрій Луценко. Прикладом реального досвіду успішності співпраці із Японією стала робота із ягідною компанією Лікберрі, виробником органічної чорничної пасти.

На даний момент Японія ще не дала дозвіл на поставку свіжої української ягоди, тому на відкриття цього ринку ще доведеться почекати. Але щодо поставок замороженої, сублімованої, у порошку або у інших видах переробленої ягоди, Україна може конкурувати з іншими країнами. Це підтвердило зацікавлення ягодою на виставці FOODEX Japan 2019, де був представлений український павільон і було отримано запит на українську IQF ягоду.

Для просування на японський ринок будуть обиратися виробники, що входять до галузевих організацій, наприклад – асоціація «Ягідництво України». Адже такі організації являються експертами на своєму ринку і допоможуть обрати виробників, які відповідатимуть усім параметрам – і по об’єму, і по ціні і по всі іншим. До речі, для японців належність до асоціацій має величезне значення на етапі першого знайомства, і рівень довіри до таких компаній значно вищий, аніж до окремого виробника.

Це доводить і зауваження Юрія Луценко про те, що такий успішний досвід у їхньої компанії вже був – із Об’єднанням українських експортерів та переробників меду.

Асоціація – це не просто експерт у своїй галузі, але і нейтральний посередник між окремими виробниками-конкурентами. Співпраця із асоціацією дозволяє оцінити баланс сил і диспозицію інтересів для більш широкого представлення ягідного чи іншого напрямку.

Як до ягід та ягідної продукції, так і до всіх інших видів товарів харчування у Японії дуже високі вимоги. Тому, для виходу товару на японський ринок необхідно адаптувати його для країни та для окремих компаній. Крім цього варто постійно слідкувати за трендами, які змінюються і вносять нові потрібні характеристики товарів. Наприклад, зараз є активний попит на продукцію халяль та органіку.

І навіть, якщо на товар вже є потенційний попит, то для його експорту у Японію необхідно буде пройти етап довгих переговорів, строком від року і більше. А після виходу товару на ринок, продукція буде конкурувати із найкращими та найбільшими корпораціями у сфері харчування.

Журнал «Ягідник»

Останні статті