У Сербії знищено 80% врожаю малини

 У Сербії знищено 80% врожаю малини

Сербські виробники малини звертаються до уряду із проханням допомогти із збитками, спричиненими негодою та захворюваннями малини. За останніми підсумками фермери втратили близько 80% врожаю малини.

Президент Малинової фермерської асоціації Добрівоє Радовіч (Dobrivoje Radovic) повідомив, що врожай буде нижчим на 50 до 70 відсотків у порівнянні із минулим роком через захворювання ягоди, а також через снігову та штормову погоду у Сербії. А у зв’язку із низькими цінами на малинову продукцію фермери були змушені використовувати менше захисту від захворювань.

Асоціація закликає до термінової зустрічі представників Міністерства агрокультури, прем’єрміністра Ана Брнабіч (Ana Brnabic) та президента Александара Вучіча (Aleksandar Vucic) для обговорення допомоги галузі.

Наразі, сербський уряд уже ввів законодавчі регулювання щодо гарантованої субсидії виробникам малини та чорної смородини, що означає повернення 65% інвестицій у насадження.

«Проблема в тому, що  для повернення інвестицій необхідно чекати 2-3 роки, поки ягоди почнуть плодоносити. Як же вижити до цього періоду?» – запитує Радовіч.

За матеріалами Serbian-monitor.com

Журнал «Ягідник»

Останні статті