Науковці створили робота, який збирає ягоди швидше за людей

 Науковці створили робота, який збирає ягоди швидше за людей

Англійський вчений доктор Мартін Стоулен, який читає лекції з роботехніки у Плімутському університеті, у партнерстві із Hall Hunter (виробник ягід у Великобританії та постачальник Tesco, Marks &Spencer та Waitrose) винайшов робота для збирання ягід. Тестування було вирішено провести на малині, оскільки ягода м’яка і її важче збирати. Випробування були успішними, і на майбутнє вчений планує адаптувати машину для інших овочів та фруктів.

Як повідомляє англійське видання, робот буде збирати 25 000 ягід на день, у порівнянні ж із людськими можливостями, за такий же час людина зможе зібрати лише 15 000 штук за 8 годин, це дійсно велика різниця. Робот матиме 4 захвати для одночасного збирання ягід та вже до кінця року буде повністю вдосконалений.

Крім кількісної переваги, робот не потребує задоволення людських потреб – харчування, відпочинку тощо. При роботі на повну потужність, машина буде витрачати на збір однієї ягоди максимум 10 секунд, а потім сортуватиме ягоди за ступенем зрілості. У результаті – продукція готова до відправки у супермаркети.

І хоча зараз, спостерігаючи за тестуванням машини, здається, що робот працює надто невпевнено і повільно, це уже недалеке майбутнє для ферм Великобританії, де проходять випробування, та інших країн. Оскільки Великобританії бракує сезонних працівників через Brexit та зростання економіки Польщі та Румунії, що переконує залишатися їхніх мешканців в рідних країнах.

Придбати робота зростом 1,8 м можна за ціною 700 000 фунтів. Для управління ним використовуються сенсори та 3D-камери, а зрілі ягоди він виявляє за допомогою машинного навчання.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *