Польські виробники очікують ріст експорту жимолості у зв’язку із її офіційною реєстрацією

 Польські виробники очікують ріст експорту жимолості у зв’язку із її офіційною реєстрацією

З того часу, як жимолость була офіційно зареєстрована в грудні 2018 року, в Європі було офіційно дозволено експортувати ягоду у інші європейські країни. Для виробників жимолості у Польщі це значить новий виток розвитку галузі ягідництва, адже тепер є більше можливостей для експорту цієї цікавої ягоди.

Зокрема директор польської компанії по вирощуванню жимолості BlueHaskap Анна Литвин відмічає, що тепер головним завданням являється зацікавити споживачів маловідомою ягодою. На даний момент більшість сортів, що виготовляється у Польщі йдуть на переробку – соки та джеми. Але, якщо ягоду популяризувати, то успішним стане і продаж свіжої продукції.

Викликом є те, що навіть ті компанії, які спеціалізуються на жимолості і досі вивчають її культивацію, а для виробництва свіжої продукції відомі лише два сорти. Тому, постає необхідність знайти більш солодкі та стійкі до транспортування ягоди.

Попиту ж вистачає і на свіжу, і на заморожену продукцію. Щойно відбулася реєстрація, наприклад, згадана компанія отримала запити на експорт жимолості із Бельгії, Нідерландів, Австрії, Німеччини, Швейцарії, Франції, Скандинавії, Канади та Японії.

Анна Литвин бачить величезний потенціал у жимолості для Польщі. І не тільки за те, що вони означають “саме життя” і мають прекрасні властивості для підтримки тіла і розуму у гарному стані, але і за їх невибагливість до клімату. Адже, незважаючи на складну морозну погоду у Польщі цієї весни та загибель великої частини лохинових насаджень, на жимолості заморозки ніяк не відзначилися.

Виявляється, ці ягоди здатні витримати навіть до -30℃, хоча деякі фермери зазначили, що після декількох днів із температурою -20℃ взимку частина насаджень все-таки була пошкоджена. Але, якщо говорити про квітневі заморозки максимум до -7℃, то з такою температурою жимолость зможе зберегти своє цвітіння. І єдиною проблемою, яка виникне при такій погоді, це зменшення запилення ягід і, в результаті, зменшення їх кількості, через нестачу бджіл в холодну пору.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *