Ціна на суницю садову в Україні впала, а ягода стала конкурентною для експорту

 Ціна на суницю садову в Україні впала, а ягода стала конкурентною для експорту

У південних областях України розпочався збір суниці садової із відкритого ґрунту. Це спричинило падіння цін на ягоду майже за день у четвер минулого тижня.

Як передають аналітики, на гуртові ринки активно проводяться поставки із Одеської, Чернівецької, Запорізької, Херсонської та Закарпатської області. Ціна ж на полуницю за 1 кг у південних регіонах знизилася до 30-35 грн ($1,14-1,33 за кг) в кінці тижня, а на гуртовому ринку «Копані» Херсонської області ціни впали до 40 грн/кг.

У південно-західних областях України ціни спочатку були ще нижчі, аніж у Херсонській області, але у зв’язку із підвищенням попиту у гуртових покупців були підвищені на Закарпатті та у Івано-Франківському регіоні.

До речі, у Центральній Україні ціни на суницю садову до зростання об’ємів полуниці, були значно вищими, аніж деінде. Київські гуртовики платили за полуницю в 2 рази більше, аніж в інших регіонах, оскільки споживачі почали активно купувати ягоду.

Внаслідок того, що у Польщі сезон масового збору суниці садової із відкритого ґрунту ще не розпочався, а ті малі об’єми, які були на гуртових ринках країни продавалися по вищим цінам, аніж на імпортну продукцію та у 2 рази вищим, аніж на Заході України, розпочався активний експорт української полуниці.

Після збору суниці садової у Центральних областях України, що очікується вже за тиждень, буде розпочато сезон переробки ягід. І виробники чекають більш високої ціни на суницю садову, ніж в минулому році, адже Польша втратила близько третини врожаю, як і Захід України, окрім Південно-Західного регіону. Але чи вдасться досягти підвищення цін, покаже час.

Журнал «Ягідник»

Останні статті