Іспанські виробники лохини протестують через занадто низькі ціни закупівлі

 Іспанські виробники лохини протестують через занадто низькі ціни закупівлі

Виробники лохини з регіону Хуельва (Іспанія) організували протести 13-ого травня 2019-го року проти занижених цін на ягоду. Протест пройшов за підтримки Асоціації малих агровиробників та скотарів Андалусії.

Причиною невдоволення виробників стало те, що свіжі ягоди закуповуються гуртовиками за ціною менше на 600% від роздрібної. Таким чином, фермери отримують лише 2.85 євро / кг, а продається ягода у маркетах та на ринках по 19-21 євро / кг.

Асоціація малих агровиробників та скотарів Андалусії вважає такий протест необхідним, оскільки через спекуляцію цінами лохини, сектор може зовсім зникнути через невідповідність затрат на виробництво та реалізацію ягоди.

Насправді, як говорять менеджери згаданої Асоціації, приблизно така ж ситуація відбувалася завжди: «Якщо продається 4 коробочки лохини, кожна з яких 5 євро / 250 г, то з цього виробник отримує лише 1 євро».

Тому, в той час, як виробники не в змозі покрити затрати на вирощування, збір та зберігання ягоди, у великих супермаркетах лохина буде продаватися за привабливою ціною для покупців.

Для уникнення такої ситуації Асоціація створила особливі адміністрації, які будуть контролювати правомірну співпрацю виробників та гуртовиків. В іншому разі, виживання лохинового сектору Хуельви буде під загрозою, або унеможливиться зовсім, негативно вразивши економіку регіону.

Журнал «Ягідник»

Останні статті