Через сильні дощі та град в Україні аграрії змушені вдатися до пересіву окремих культур

 Через сильні дощі та град в Україні аграрії змушені вдатися до пересіву окремих культур

У кінці квітня-на початку травня в Україні спостерігалися несприятливі погодні умови, а саме сильні дощі з буревіями та град, які негативно вплинули на сільськогосподарські насадження.

Як свідчить опитування сільгоспвиробників західної частини України, яке було проведено 2 травня 2019 року, інтенсивні опади здійснили погіршення розвитку та стану, а подекуди і зовсім знищили агрокультури. Таким чином частину сільськогосподарських угідь доведеться засівати заново після покращення погодної ситуації.

Найбільше від непогоди постраждали сільгоспвиробники західних областей України, а саме Тернопільська область, Житомирська (Коростенський район) та Львівська (Золочівський район). Там, внаслідок сильного дощу із градом були побиті озимі культури, а посіви соняшника, гороху та кукурудзи були частково змиті, хоча повністю оцінювання збитків ще не закінчено.

Що стосується інших регіонів України, то там не було зафіксовано пошкодження аграрних культур, а стан посівів сільгоспвиробники оцінили як хороший або задовільний.

Як вже повідомляв «Ягідник», Фруктові насадження у Польщі та Болгарії постраждали від весняних морозів

Журнал «Ягідник»

Останні статті