Новий голова “Укрсадпром” домовився із представниками ягідництва про просування бренду «Україна»

 Новий голова “Укрсадпром” домовився із представниками ягідництва про просування бренду «Україна»

Нещодавно в асоціації Укрсадпром змінився керівник. Новим головою організації став Юрій Вахель, в минулому спеціаліст у сфері юриспрунденції компанії Cargill, керівник юрвідділу Noble Group, потім «КОФКО АГРІ», працівник компанії «Астарта» і член дорадчої групи компаній «Fruktona» по сьогодні, депутат Київської міської адміністрації.

На зустрічі із журналістами Юрій Вахель розповів про своє бачення розвитку галузі садоводства.

Перше, що було зазначено це те, що наразі відбувається робота над новим статутом, який має дійсно відображати бачення та думку усіх без винятку членів асоціації «Укрсадпром». Для цього був вибрана спостережна рада за принципом квотування – таким чином до неї увійшли 50% виробників яблучної продукції, 25% – ягідної та по представнику від наукової галузі, посадкового матеріалу та горіховодства.

Друге, що підмітив новий голова «Укрсадпром», це те, що садоводство являється делікатним бізнесом та дуже трудоємким, тому необхідно постійно покращувати якість продукції та технології виробництва. Представникам галузі потрібно навчитися працювати за принципом supply chain, де споживач може прослідкувати де, ким і як ця продукція була вироблена. Тому майбутнє українського садоводства саме в переробці. Таким чином украънська продукція зможе активно експортуватися та наповнювати бюджет країни валютними ресурсами.

По третє, діяльність асоціації має полягати у тісній взаємодії із органами влади. Це означає, що для ефективної презентації інтересів виробників як всередині країни, так і на зовнішніх ринках потрібна координація сумісних дій. Додатково необхідна взаємодія із членами інших асоціацій. Одним із перших кроків у цьому напрямку стала домовленість із виробниками ягід для спільної цілі – просування бренду «Україна». Адже українська продукція вже давно стала конкурентоспроможною із сусідами із Заходу, наприклад Польщею, і нічим не гірша. Саме тому зараз головне підтримати марку якості та продовжувати розвивати зовнішні ринки і просувати продукцію садівництва туди, де на неї є попит, вважає голова асоціації.

І наостанок, Юрій Вахель зазначив, що представники садоводства України повинні мати можливість страхувати ризики, адже нестабільні погодні умови можуть стати причиною втрати усього урожаю. Зараз вже є такі компанії, що отримують страхове відшкодування, але нажаль, поки що, їх зовсім небагато. Саме тому, асоціація «Укрсадпром» подала прохання в аграрний комітет парламенту про часткове включення страхування погодних ризиків у державну програму компенсації для садоводів. Крім цього, планується просування використання аграрних розписок як фінансового інструмента та залучення міжнародних фінансових організацій у якості інвесторів.

Ознайомитися із юридичними деталями екпортування ягід із України можна у статті Ягоды на экспорт. Також запрошуємо до підписки на журнал Ягідник, новий номер вже зовсім скоро.

.

Журнал «Ягідник»

Останні статті