Інноваційні ІТ-рішення в ягідництві: як керувати процесом вирощування і заморозки з мобільного пристрою

 Інноваційні ІТ-рішення в ягідництві: як керувати процесом вирощування і заморозки з мобільного пристрою

Управління і облік на виробничому підприємстві з мобільних пристроїв – це вже реалії сьогодення. Стає це актуальним і для підприємств із вирощування та заморожування плодово-овочевої продукції. Компанія ТОВ «Інтелект-Кейс» у 2018 році розпочала адаптацію своїх інформаційних продуктів під ягідний бізнес і вже має досвід їх використання компаніями «СП Агро Органік» (спеціалізується на вирощуванні органічної малини) та «АГРО ФРОСТ» (приймає ягоди для переробки).

Віктор ВОЛОХОВ, Україна

Системою також обліковуються зареєстровані паї, щоб побачити, скільки землі знаходиться в обробітку і чи є в наявності всі договори з пайовиками на поля, що обробляються.

ОБЛІК ПАЛЬНОГО, РЕМОНТ ТЕХНІКИ, ЗАВАНТАЖЕННЯ ХОЛОДИЛЬНИКІВ

За допомогою системи можна вести облік пального на виробництві. Тобто є можливість інтегруватися в систему GPS-трекінгу, що дозволяє автоматично завантажувати дані з тракторів і порівнювати з тими, що вносить в систему обліковець чи агроном. А модуль ремонту може продемонструвати кількість необхідних запчастин на кожну окрему одиницю техніки (як помісячно, так і за рік, щоб проаналізувати витрати по кожній машині).

– Оскільки збір ягід – це ручна праця, наша компанія розробила спеціальні інтерфейси – в тому числі за допомогою терміналу збору даних, куди вноситься інформація про кожного збирача ягід, про кожну ділянку, щоб отримати певний аналіз процесу збору врожаю, – додає проект-менеджер ІТ-компанії.

Важливо також, що ця система управління зв’язана з холодильником, і всі дані відображаються в он-лайн режимі на пристроях керівників. Зокрема, можна простежити, скільки продукції було прийнято на охолодження, – це допомагає визначити відсоток втрат, що виникає між полем і холодильником. Якщо підприємство одночасно приймає свою ягоду і від інших фермерів, система допомагає планувати завантаження потужностей холодильника.

ПОВНИЙ АНАЛІЗ: УРОЖАЇВ, ВИТРАТ, ЗАРПЛАТИ ПРАЦІВНИКІВ

Директор із маркетингу ІТ-компанії ТОВ «Інтелект-Кейс» Віктор ВОЛОХОВ зазначає, що дана інформаційна система інтегрована з мобільними додатками, що дає можливість он-лайн перегляду аналітики. Є мобільний додаток для агронома, який у своїх звітах вказує виконані роботи, фіксує інформацію з поля, зокрема, запам’ятовує, яка техніка та водії працюють. Є мобільний додаток для механіків, котрі в он-лайн режимі реєструють  дефекти та ведуть звітність про те, які саме запчастини були встановлені на той чи інший технічний засіб.

– Завдяки цій інновації можна детально проаналізувати фінансові – На сьогодні ми маємо модуль, який дає нам можливість бачити операції минулих періодів і на їх основі планувати діяльність і ресурси. Це забезпечує нам прозорість руху ресурсів, зв’язок бухгалтерського та управлінського обліку, – результатами впровадження автоматизованої системи обліку поділився Костянтин СІЧНИЙ, виконавчий директор компанії «СП Агро-Органік» витрати (на один гектар чи на всю діяльність, за кожною культурою окремо, в розрізі витрачених коштів), зробити висновки як в управлінському, так і бухгалтерському обліку (в гривні, доларі), транзакційний аналіз. А також отримати звіт щодо чистого прибутку з певної площі, за певної врожайності, при певних витратах – прямих, адміністративних, загальновиробничих, – відзначає Юрій Нагорнюк.

– Можна також проаналізувати зарплати за періодами, особливо це цікаво в пік збору врожаю: щоб знати, коли слід найактивніше залучати людей для вчасного збору. Враховуючи архівні дані, за допомогою системи можна бачити рейтинг найкращих працівників і планувати роботу з людьми на наступний період.

Якщо на підприємстві є карта поля – її також можна завантажити в систему. Це дозволить побачити витрати на технологічні операції за кожною ділянкою, в певний період року, а також проаналізувати врожайність на різних ділянках – щоб у майбутньому отримати максимальний врожай із мінімальними затратами. А можливість спостерігати динаміку цін за сезонами дозволяє впливати, наприклад, на конкурентів та вести правильну цінову політику.

Керівник WEB-розробки Віталій НАГОРНЮК зауважує, що AGROCASE інтегровано до онлайн-сервісу АГРОКРАЇНА https://agrocountry.com/ (сервіс, що об’єднує учасників агробізнесу, котрі бажають ефективніше використовувати власні ресурси, швидко та зручно знайти необхідну техніку для забезпечення вчасного проведення польових робіт або навпаки – знайти замовлення для тимчасово вільної власної техніки). Відтак, в онлайн-сервісі АГРОКРАЇНА виникне додаткова можливість – користування BAS ERP-системою автоматизованого управління агровиробництвом
AGROCASE.

ДОСТУПНІСТЬ BAS ERP–СИСТЕМИ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ АГРОВИРОБНИЦТВОМ AGROCASE ДЛЯ ФЕРМЕРА

– У процесі успішної реалізації індивідуальних проектів BAS ERP-систем автоматизованого управління агровиробництвом для великих підприємств, виявилося, що запити на облікові сервіси мають і середні та малі виробники ягідної продукції, – відзначає Віктор Волохов. – При цьому виникає жорстке питання окупності створення індивідуальної системи обліку. Та ринок рано чи пізно задовольняє існуючі потреби споживачів. І таким альтернативним рішенням є створення можливості користування інформаційною системою за щомісячну абонентську плату. Зокрема, підключення можливе через сервер ІТ-компанії ТОВ «Інтелект-Кейс» та/або сервери галузевих асоціацій/фермерських об’єднань (кооперативів, кластерів тощо).

Усі статті повністю журналу “Ягідник” №1 (12) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті.

Журнал «Ягідник»

Останні статті