За державної підтримки у 2018 році було створено майже 100% ягідних плантацій

 За державної підтримки у 2018 році було створено майже 100% ягідних плантацій

Під час обговорення дорожньої карти з розвитку ягідництва в контексті зміцнення експортного потенціалу українських виробників та переробників ягідної продукції, яку разом з галузевими Асоціаціями презентував проект International Trade Centre (ITC), виступила Ольга Трофімцева, в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України.

Зокрема Ольга Трофімцева наголосила, що минулого року підтримкою скористалися 167 суб’єктів господарювання, які заклали 3690 га плодово-ягідних культур, з яких 902 га ягідники, а загалом 96% ягідних насаджень в 2018 році були закладені завдяки державній підтримці.

Оскільки останнім часом ягідна галузь активно розвивається, то їй приділяється багато уваги. А допоміжним фактором розвитку ягідного сектору України являється державна підтримка з компенсації вартості садивного матеріалу.

Для подальшого росту та успішності ягідництва в Україні була розроблена секторальна дорожня карта, направлена на зміцнення експорту ягідної продукції, зміцнення інституцій в Україні, стратегічного підходу Уряду до підтримки розвитку галузі. Також, її метою стане допомога дрібним вітчизняним виробникам ягід у збільшенні прибутку та підвищення конкурентоспроможності в експорті продукції через виконання санітарних, фітосанітарних заходів, технічних стандартів, проведення сертифікації, вдосконалення інфраструктури та підвищення рівня знань у виробників про сучасні технології.

«Дорожня карта – це стратегічний рамковий документ, який відображає подальший розвиток галузі в середньо- та довгостроковій перспективі як з точки зору експортної орієнтованості, так і з розвитку внутрішнього ринку», – зазначила Ольга Трофімцева.

Як давно вже практикують закордоном у розвинутих країнах, під час обговорення окремо було звернуто увагу на питання збільшення споживання ягід дітьми в навчальних шкільних та дошкільних закладах для фіксації на загальнонаціональному рівні.

У висновку на зустрічі було домовлено про створення робочих груп за кожним напрямом дорожньої карти, до яких зможуть приєднатися усі зацікавлені, передає прес-служба МінАпп України.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *