Горіхівництво – перспективний напрям для українських садоводів

 Горіхівництво – перспективний напрям для українських садоводів

В рамках конференції «Технології та Інновації: Від землі – до готового продукту» була проведена секція, присвячена вирощуванню та переробці горіхоплідних культур за участю провідних науковців і практиків галузі. Детально представив цей напрям – від саджанця до промислового саду – очільник Горіхового центру «Залісся» компанії «МАЇС», кандидат сільськогосподарських наук Микола КУЧЕР.

Тему «Проектування горіхового саду» представив Валентин ВАСИЛЕНКО, директор проектного інституту САДПРОЕКТ. Про основні помилки при закладенні саду з власного досвіду розповів Іван ЮКАЛ, власник фермерського господарства «Твій Горіх»:

– Коли ви закладаєте сад, зверніть увагу, як те робили раніше. Поїдьте, подивіться до тих, хто починав цю справу раніше. Подивіться, які він набив гулі, і запитайте: а якби ти знов закладав сад, мав гроші і бажання, як би ти його робив з досвіду через 5 чи 10 років? І тоді включайте диктофон чи нотуйте. То буде найдорожча інформація, яка вам згодиться.

Важливі питання були підняті у презентації компанії  «Агростар» «Професійна техніка для горіхового саду». Адже сучасний промисловий сад не можна представити без зрошення та механізованої обробки. Тему «Селекція волоського горіха в північному Лісостепу та зоні Полісся України» презентував Петро СКРИПЧУК, професор Національного університету водного господарства та природокористування.

Бізнес-тур охопив теми садівництва, горіхівництва і переробки

Однією з родзинок конференції стало місце її проведення. Адже компанія «МАЇС» вже понад 20 років є провідним підприємством на аграрному ринку України. Сад «МАЇС» – це продуманий, злагоджений технологічний процес з окремою інфраструктурою і централізованою системою управління й контролю. Тут закладено 170 га яблуневого саду на крапельному зрошенні, плантації ягід. Агроном компанії провів для учасників туру майстер-клас з обрізки яблуні.

Комплекс зі зберігання та сортування для «МАЇС» побудувала українська компанія «Інсолар-Холод». Зберігання здійснюється в 27-ми холодильних камерах з РГС, використовується голландська сортувальна лінія GREEFA. Окремо побудований холодильник з різним типом камер, що забезпечує 9 ярусів зберігання.

Соки прямого віджиму ТМ «Найсік» виробляються на обладнанні австрійської компанії Kreuzmayr, всі процеси автоматизовані. Розливають готові яблучно-морквяний, яблучно-гарбузовий, яблучно-буряковий соки, а також соки з додаванням малини, ожини, груші в Bag-in-Box і в пляшку.

Горіховий центр «Залісся» включає 100 га саду волоського горіха та фундука, лабораторію зимового щеплення, теплицю для загартування посадкового матеріалу, маточно-живцевий сад із колекцією 13 сортів горіха, розсадник дорощування із системою зрошення.

– Конференція та бізнес-тур були дуже цікавими для мене: багато доповідачів, інформації. Це і спілкування з людьми, адже можна напряму поставити  запитання про те, що тебе хвилює. Відвідувати такі заходи – це дуже важливо для ведення бізнесу. Адже, перш ніж чимось займатися,вкладати великі інвестиції, треба задуматися і прикинути всі за і проти, оновити свої знання в цій галузі. Виправляти помилки значно дорожче, треба із самого спочатку все зробити правильно, – підкреслює садовод з Київщини Віктор БАЦУЛА.

Журнал «Ягідник»

Останні статті