У рамках садівничої конференції відбувся круглий стіл «Українське садівництво: переробка як перспективний напрямок розвитку галузі», а також обговорили передові технології та створення доданої вартості

 У рамках садівничої конференції відбувся круглий стіл «Українське садівництво: переробка як перспективний напрямок розвитку галузі», а також обговорили передові технології та створення доданої вартості

На часі переробка

Розпочинав пленарну частину конференції круглий стіл «Українське садівництво: переробка як перспективний напрямок розвитку галузі». Модератором виступив Володимир ПЕЧКО, голова ГС «Укрсадвинпром». Відзначимо, конференція організована видавничим проектом «Технології та Інновації» за підтримки ГС «Укрсадвинпром», члени якої поділилися своїм досвідом з вирощування й переробки плодово-ягідної продукції, виготовлення соків та алкогольних напоїв на базі фруктів, горіхів, меду.

– Переробка плодово-ягідної продукції має сьогодні безліч перспективних напрямків: плодово-ягідні вина, фруктові чіпси, напої, соки, джеми, конфітюри, компоти, желе, пастила, плоди та ягоди, перетерті з цукром. Це те, з чого ми можемо отримати додаткову вартість продукту. Особисто мій вибір – це плодово-ягідні вина. Законотворці дали зелене світло виробникам: акциз зменшено до 1 копійки, спрощено процедуру ліцензування. Сьогодні в нас є все, щоб цим займатися. Серед учасників обговорення є виробники таких напоїв, їхня продукція – це бомба сповільненої дії. Наприклад, два тижні тому на виставці в Японії австрійське вино з порічки викликало фурор. Нажаль, українських плодово-ягідних вин на полицях і тамтешніх, і українських магазинів поки що немає. Але це реальна перспектива: йдеться про продукт, який буде користуватися попитом на нашому ринку, і не тільки. Про такий досвід, дуже цінний, тому що результативний, нам розкажуть спікери, – такими словами розпочав обговорення  Володимир Печко.

В обговоренні взяли участь власники і керівники садівничих господарств і переробних підприємств: Олег КУЩ, виробник наливок і настоянок на базі фруктів і ягід, керівник ФОП «Мед заповітного краю», Костянтин КУЗЬМЕНКО, директор компанії «Фруктона-ВН», Олександр САМОЙЛЕНКО, директор департаменту садівництва компанії «МАЇС», Олексій РУДЕНКО, директор компанії «Еко Чіпси», Антон СКОРОБАГАТОВ, заступник начальника відділу збуту продукції ТОВ «Добродія Фудз».

– Насамперед, хочу подякувати організаторам конференції за такий актуальний та необхідний сьогодні захід, – зазначив Костянтин Кузьменко. – Починається посівна, і тим не менш, всі ми знайшли час приїхати сюди, поділитися досвідом, обговорити існуючі проблеми, знайти рішення. Ми говоримо про божевільне перевиробництво свіжої продукції, як приклад, ситуація з малиною останніми роками і з яблуком минулого сезону. І цифри говорять нам про те, що ситуація найближчим часом не зміниться. Висновок – те, що модно, не завжди добре.

Як приклад успішної переробки виробники представили свої продукти на дегустації продукції, зокрема соки та джеми від ТОВ «Сади Карлівщини», вина від ФГ «АГРО ХАУС ФЛЕШ РОЯЛЬ», соки, цукати, яблучні чіпси від ТОВ «Фрукти Полтавщини», сидри від Rohatyy zayets’.

– Я взяв сьогодні 6 видів своєї продукції на конференцію і запрошую вас на дегустацію! Мені дуже цікаво дивитись на реакцію людей, які смакують ці напої. В них на обличчі завжди здивування: це оригінально, корисно. Такі напої можуть вироблятися технологічно без хімії, концентратів і фарбників. Наші ягоди, які вирощують фермери, і дикороси надають кольору, аромату вину, смакових якостей. Ці напої можна 4-5 років витримувати, якість стає тільки кращою, – резюмує Олег Кущ.

Більш детально про обговорення теми на «круглому столі» читайте в наступному випуску журналу «Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації».

Передові технології інтенсивного садівництва

Тематика виступів й виставки охопила усі ланки садівничого бізнесу: від створення саду – до продажів, маркетингу та виходу на експорт.  Перша секція була присвячена темі «Сучасні технології вирощування фруктів. Новітні сорти – гарантія успішних продажів на внутрішньому і зарубіжних ринках». Технології захисту рослин з гарантованою якістю презентувала компанія FMC Agricultural Solutions – Генеральний партнер конференції. Нові сільськогосподарські рішення FMC мають більш широкий портфель провідних брендів, глибокий конвеєр нових технологій, глобальний масштаб, а також науково-дослідні розробки світового рівня.

Польський досвід закладення прибуткового яблуневого саду з нових сортів представив відомий садовод і селекціонер, президент Асоціації Польських Розсадників Мачей ЛІПЕЦЬКІ. До конференції долучилися й інші представники Асоціації. Сортові інновації представив плодорозсадник ДП «Голланд Плант Україна».

Темі «Технологія точного зрошення в садівництві» була присвячена презентація компанії «Евкаліпт Р». Біотехнології в садівництві представила компанія «БТУ-Центр». Сучасну методологію прорідження та покращення якості плодів та особливості застосування препаратів Globachem презентувала компанія EFT Group. Досвідом, як збільшити і поліпшити врожай завдяки вирощуванню під накриттям, поділилися спеціалісти HAYGROVE.

Створення доданої вартості

Однією з основних тем конференції стало зберігання і сортування плодової продукції, як невід`ємна складова конкурентоспроможності на світовому ринку. Також був широко представлений напрям переробки плодово-ягідної продукції у соки, алкогольні напої, джеми, пюре, сушку, наповнювачі.

Напрям «Сучасні європейські технології переробки фруктів: виробництво соків і сидрів» презентувала компанія EFT Group – Kreuzmayr. Це обладнання для завантаження продукції, мийки, віджиму, пастеризації та розливу з широким функціоналом для малого, середнього і великого бізнесу.

Інноваційні технології охолодження, заморозки і зберігання продукції від провідних європейських виробників Van Amerongen, Greefa, Salco, Thermofin представив аграріям спеціаліст з холоду №1 в Україні –  компанія «Інсолар-холод» – Головний Технологічний партнер конференції. З особливостями пакувального процесу та логістики ознайомила компанія «Пак-Трейд».

Сьогодні ринок прагне фруктів високої якості, закордонні мережі – експортного ґатунку. Розуміючи це, організатори конференції традиційно проводять масштабну виставку техніки, технологій, супутніх матеріалів. Це завжди плідна співпраця, зворотній зв`язок від господарств, нові знайомства та контракти! Свою продукцію та пропозиції представили 27 компаній з України, Польщі, Бельгії, Німеччини, Італії, США: «Інсолар-холод», FMC, «БТУ-Центр», LINE FORCE UKRAINE, «Агростар», ДП «Голланд Плант Україна», LIPECKI, EFT Group, «Русбана Инжиниринг», Ательє «Cubo Blanco», «Евкалип Р», Haygrove, ПТБ, DONATOR, WBWE, MaxiMarin, «Твій горіх», «Боровиця», ZALISSYA, Алфаінтерпласт, Smart Agro, M.A.S Systems, PIGO, Voloshyn, «Агрітема», Incools Engineering, «Пак-Трейд», ТОВ Агенція  «Агрос».

Це інноваційні технології закладення саду, зрошення, догляду та захисту рослин, зберігання врожаю, саджанці, обладнання, пакувальні матеріали для передпродажної підготовки свіжої продукції та для переробки.

Представлена на стендах продукція продемонструвала: галузь розвивається настільки швидко, що всі сили направлені не тільки на якість плодів, а вже й на їхню формі та колір. В гру вступає маркетинг, адже в умовах виходу на ринок все більшої кількості гравців, споживач стає більш вимогливим. Так, наприклад, останні тенденції ­– фрукти оригінальної форми – серця, квадрати, зірочки.

Журнал «Ягідник»

Останні статті