Розсадник De Kemp – високі стандарти якості: виробництво садивного матеріалу суниці садової та спаржі

 Розсадник De Kemp – високі стандарти якості: виробництво садивного матеріалу суниці садової та спаржі

De Kemp – відомий нідерландський розсадник, що спеціалізується на розмноженні суниці садової, спаржі, яблуневих і грушевих підщеп, смородини.

Наразі De Kemp – одна з провідних компаній у галузі вирощування органічного посадкового матеріалу з сертифікатом SCAL.

Це сімейне підприємство було засновано в 1964 році і починало свою діяльність із вирощування суниці садової та яблук. Згодом компанія перетворилася на один із провідних європейських розсадників, що забезпечує фермерів високоякісною розсадою суниці, спаржі, а також підщепами фруктових дерев. У 2003 році власником та керівником De Kemp став Пауль ЛІТЄНС, син засновників компанії. За майже 55 років свого існування сімейне підприємство виросло до рівня міжнародної інноваційної компанії з постійним збільшенням площі під насадження (наразі – близько 200 гектарів). У розсаднику працюють 30 співробітників, а на сезонні роботи додатково запрошуються від 150 до 250 осіб – щоб забезпечити високі стандарти якості продукції. Усі рослини De Kemp вирощуються у Нідерландах і перевіряються НАК Tuinbouw – Нідерландською інспекційною службою з садівництва.

Упродовж останніх п’ятнадцяти років керівництво компанії інвестувало значні кошти у розширення теплиць розсадника, щоб забезпечити виробництво здорового і життєздатного садивного матеріалу без комах, вірусів, бактерій і грибків.

– Рослини, які ми постачаємо клієнтам, вирощуються тільки у відкритому ґрунті першого покоління, натомість інші постачальники часто використовують відкритий ґрунт упродовж двох років. Наша практика дозволяє швидко реагувати на запити ринку і пропонувати споживачам нові сорти, – підкреслює Пауль Літєнс. 

Компанія проводить власні наукові дослідження, і це гарантує якість та інновації в усіх частинах розсадника. Спеціалісти De Kemp займаються, наприклад, картографуванням квітоносів, тому легко перевірити, чи відповідають рослини очікуванням клієнтів. Також щороку робітники De Kemp проводять польові випробування вирощеного садивного матеріалу, щоб з’ясувати якість продукції. Використання сучасних добрив та вивчення їх впливу на розвиток рослин допомагає De Kemp отримувати саджанці з високим виробничим потенціалом і керувати урожайністю впродовж усього сезону. Компанія дуже вимогливо ставиться до дотримання «холодного ланцюга», швидкої обробки та правильного зберігання садивного матеріалу.

Вирощуючи органічну суницю садову, в розсаднику під час прополювання зовсім не використовують добрив, натомість вносять перегній. Органічні та звичайні ділянки чітко розділені.

АСОРТИМЕНТ ОРГАНІЧНОЇ СУНИЦІ САДОВОЇ РОЗШИРЮЄТЬСЯ

Компанія De Kemp є співвласником Fresh Forward – одного з лідерів у галузі селекції ягід, зокрема суниці садової, у Північній Європі. Такий тандем дозволяє нідерландському розсаднику вирощувати новітні сорти цієї культури і мати доступ до новинок інших провідних селекційних програм.

– Близько шести років тому ми почали вирощувати органічну суницю садову та спаржу. Асортимент постійно розширюється, – розповів «ЯГІДНИКУ» Пауль Літєнс. – Із-поміж нових сортів, які ми впровадили за останні роки,
– Румба, Алегро, Джайв, Молінг Сентінері, Молінг Аллюр. Також у нашій програмі – Соната, Сальса, Флоренс, Полька, Ельсанта. Серед нових сортів суниці садової, над якими ще працюють фахівці, – FE1711 (середньоранній сорт, має хороший смак і гарний вигляд, простий у догляді) та FD1604 (дає стабільні врожаї, характеризується дуже приємним смаком, ароматом, привабливо виглядає).

ДОСТУП ДО НОВИХ ПЕРСПЕКТИВНИХ СОРТІВ СПАРЖІ

Компанія De Kemp має великий досвід у вирощуванні спаржі, її постійні клієнти прислухаються до порад фахівців нідерландського розсадника й задоволені якісним садивним матеріалом.

– Ми працюємо разом із трьома селекційними компаніями, щоб мати доступ до нових перспективних і, звичайно, перевірених стандартних сортів, – розповів Ханс ван де ГУР, комерційний директор De Kemp. – Біла і зелена
спаржа росте на ділянках, що відповідають найвищим вимогам: за рік до початку експлуатації ґрунт аналізується на наявність Fusarium oxysporum та нематоди.

Ретельно досліджується і фізичний стан майбутніх плантацій. Вирощування рослин-попередників за потреби поєднують із дезінфекційною обробкою ґрунту. Все це – запорука отримання здорового майбутнього урожаю.
Завдяки кваліфікованому наглядові розсадник забезпечує стабільне та рівномірне вирощування однорідних партій садивного матеріалу. Пізніше рослини сортують за вагою, кількістю коренів і пагонів.

– Ми використовуємо сучасне добриво, спостерігаємо за його впливом, аналізуємо інформацію, отриману з наших власних досліджень – усе це дає можливість виростити розсаду спаржі з хорошим виробничим потенціалом,
що забезпечить високі врожаї вже на перший рік після посадки, – підкреслює Ханс ван де Гур.

ЧЕРВОНА СМОРОДИНА ТА ФРУКТОВІ ПІДЩЕПИ

Червону смородину в De Kemp почали вирощувати лише п’ять років тому. До цього спонукав попит: кільком професійним європейським виробникам був потрібен якісний садивний матеріал цієї культури. Також розсадник De Kemp постачає фермерам високоякісні підщепи яблуні (M9, Fleuren56, Q-Eline) та груші (Q-Eline). Важливо наголосити, що підщепа Q-Eline відрізняється своєю високою зимостійкістю. Ці характеристики роблять її цікавою для східноєвропейських країн. Усі рослини De Kemp вирощуються у Нідерландах і перевіряються НАК Tuinbouw.

Офіційний представник компанії De Kemp в Україні ТОВ “Розетта АГРО”.

м. Київ, вул. Деміївська 43

тел. +38 (044) 384 24 21

info@rosetta-agro.com

Усі статті повністю журналу “Ягідник” №1 (12) 2019 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *