Захист суниці садової від грибкових захворювань варто проводити вже ранньою весною

 Захист суниці садової від грибкових захворювань варто проводити вже ранньою весною

Навесні, перш за все потрібно оцінити стан плантацій після зими, а вже після цього можна приймати рішення, що робити для покращення стану рослин. Саме у цей час, коли наближається вегетаційний період суниці садової потрібно провести профілакику грибкових захворювань – фунгіцидну обробку.

Для початку варто підготувати землю – здійснити агротехнічну обробку, а саме перекопати землю та очистити її від минулорічної мульчі, бур`янів, опалого листя та неперегнивших залишків рослин.

Далі, потрібно провести перевірку рослин (особливу увагу приділіть шийці та корневій системі) на наявність патогенних організмів. Якщо ваші насадження були під укриттями, то ризик більший, оскільки для грибку такі умови сприятливі. Найчастіше рослини вражаються якраз весною сірою пліснявою та мучнистою росою.

Якщо ви знайшли грибкову інфекцію, тоді необхідно приступати до справи. Захист можна здійснити двома способами – біомеханічним, або хімічним. Перший діє лише при температурі 10 градусів та вище. На щастя, на ринку існує багато безпечних препаратів, які діють і при температурі 5 градусів та мають профілактичний ефект.

Журнал «Ягідник»

Останні статті