Польські аграрії протестують проти політики польської влади

 Польські аграрії протестують проти політики польської влади

28 січня у Польщі розпочалося так зване #Агровосстание2019 (хештег для відслідковування). У багатьох населених пунктах фермери бастують та блокують дороги. Повстанці наголошують, що повстання являється мирним.

Причиною невдоволення польських фермерів стало те, що над фермерськими господарствами зростає загроза втратити прибуток від продажу врожаю у зв`язку із конкуренцією зі сторони українського імпорту. Через це, а також через несприятливі погодні фактори 2018-ого року, через політику посередників та великих мереж, польські виробники змушені продавати свою продукцію за безцінь.

Наприклад, собівартість українського зерна нижча ніж польського, тому в даний момент воно переважає над продукцією внутрішнього ринку.

Іншою проблемою для польських фермерів стало входження України до десятки країн із найбільшим рівнем експорту фруктів та ягід до Польщі. Усього за підсумками 2017-2018-ого року Польща отримала свіжої та переробленої ягідної продукції на суму 56 млн. доларів.

Якщо керівники держави не підуть на поступки та не застосують потрібні дії, то фермери обіцяють розпочати “осаду” Варшави.

Журнал «Ягідник»

Останні статті