Підвищення якості ягід порічок. Інноваційна система вирощування – Кордон

 Підвищення якості ягід порічок. Інноваційна система вирощування – Кордон

Тарас МАСЛОВАТИЙ, ТОВ «ФруТек», Україна

Сьогодні сільськогосподарські виробники реалізовують значну частину своєї продукції через мережі супермаркетів. Проте, якщо раніше рітейл активно розширював позиції продукції з тривалим терміном зберігання, то з кожним роком збільшується кількість та асортимент позицій з дуже обмеженим періодом зберігання, таких як свіжа суниця садова, малина, ожина, чорниця (лохина), порічки, аґрус та інші культури, які раніше належали до досить «складних» продуктів.

ЧОМУ ВИРОБНИК СТАЄ СЛАБКОЮ ЛАНКОЮ?

З постійним вдосконаленням логістичних ланцюгів мереж супермаркетів, збільшується їх роль в реалізації продукції на свіжому ринку. При цьому з кожним роком підвищуються вимоги до якості сільськогосподарської продукції, що реалізується рітейлом. Споживачі стають все більш вибагливими до якості продукції, особливо коли мова йде про продукцію у свіжому вигляді. Ключовими вимогами до продукції, яка реалізовується у свіжому
вигляді, є зовнішній вигляд, смак, а також транспортабельність та лежкість.

На жаль, сьогодні виробник часто є найслабшою ланкою постачання свіжої продукції з поля до кінцевого споживача. Адже, коли мова йде про продукцію, яка швидко псується, дуже важливим є забезпечення максимально тривалого періоду її зберігання в якомога кращій кондиції. Для того щоб отримувати високі врожаї продукції, яка б відповідала найвищим стандартам та відповідно мати можливість реалізовувати її за преміальною ціною (а не в якості сировини для переробки чи заморозки) промислові виробники ягідних культур сьогодні мають докладати максимум зусиль. Це можливо лише за умови комплексного підходу до вирощування тієї чи іншої культури.

У ПРІОРИТЕТІ – ЯКІСТЬ І ПЕРІОД ЗБЕРІГАННЯ

Насамперед, мова йде про використання сучасних високопродуктивних сортів та досягнень світової селекції. Але, окрім якості садивного матеріалу та правильного підбору сортів, не менш важливе значення має технологія вирощування. Дуже важливо правильно обрати технологію вирощування, яка дозволить максимально розкрити потенціал сорту по урожайності, а також отримати високоякісну продукцію з певним набором необхідних характеристик та подовженим періодом зберігання.

Дуже важливою також є післязбиральна доробка продукції, а самеупаковка та охолодження, – основною метою якої є забезпечення максимального періоду зберігання продукції в якомога кращих кондиціях. Для прикладу, голландські виробники порічок реалізовують лише близько 10% ягоди одразу після збору.

Продовження та усі статті повністю журналу “Ягодник” №5 (11) 2018 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *