Клубніка, полуниця чи – суниця садова (земляника садовая). Як же правильно? Відповідь експерта Олександра Ярещенко

 Клубніка, полуниця чи – суниця садова (земляника садовая). Як же правильно? Відповідь експерта Олександра Ярещенко

Не вперше до нас звертаються читачі журналу “Ягідник” та підписники сторінки журналу “Ягідник” та групи “Ягодник” у соціальній мережі Facebook із запитанням:

“Як же буде правильно називати ягоду, яка вирощується в промислових масштабах в Україні та закордоном – полуниця, клубніка, суниця? І в чому ж різниця в цих назвах, адже в народі називають суницею мілку дику ягоду, а полуницею-клубнікою крупну ягоду, яка вирощується на городах або у теплицях?”

Журнал “Ягідник” дізнався спеціально для вас відповідь від спеціаліста та експерта садівничої галузі, а саме заступника директора по науковій роботі Інституту садівництва Національної академії аграрних наук (НААН) Олександра Ярещенка:

“З наукової (ботанічної) точки зору вирощують суницю садову/землянику садовую (Fragaria ananassa), прямий переклад з латині – ананасну. Клубніка – це інший вид (Fragaria moschata), в культурі зустрічається рідко. Суниця/земляника та, що дрібна – це Fragaria vesca, культурні сорти називають суницею місячною або альпійською. На пострадянському просторі часто суницю садову помилково називають клубнікою, бо справді існує стереотип, що суниця росте в лісі і дрібна. Полуниця – це фактично синонім назви суниця садова, який зазвичай вживають в західних регіонах України”.

Новий номер журналу “Ягідник” уже в продажі! Також доступна передплата на наступні та придбання попередніх номерів. Чекаємо на ваші заявки.

Журнал «Ягідник»

Останні статті