Як збільшити ефективність обприскувань

 Як збільшити ефективність обприскувань

Ні для кого не секрет, що ефективність обробітку засобами захисту рослин найбільше залежить від їхньої якості та оригінальності. Крім цього, на їх ефективність впливають чимало факторів: умови проведення обробок (температура, вологість, вітер та ін.), якість налаштування обприскувачів і, звичайно ж, – якість води, що використовується для приготування робочих розчинів.

Воду для обприскування, як правило, беруть із природних і штучних водойм або зі свердловин. І якщо від бруду воду можна очистити за допомогою фільтрації, то такі важливі параметри її якості, як твердість і кислотність, при цьому залишаться без змін. У більшості аграрних регіонів країни вода, що використовується для обприскування, є твердою (це обумовлено високим вмістом у ній солей кальцію і магнію), а також має лужну реакцію.

Тверда вода негативно впливає на ефективність засобів захисту рослин (особливо піретроїдів і гербіцидів на основі 2,4-Д, МЦПА, гліфосату, клопіраліду та ін.), викликає випадання в осад деяких хімічних речовин (фосфор) і може призводити до засмічення фільтрів та форсунок обприскувача. У розчині з високолужною реакцією рН багато пестицидів схильні до процесу лужного гідролізу, що викликає розпад їх активних складових (цей прийом навіть застосовують при утилізації некондиційних пестицидів і їх відходів, при очищенні стічних вод).

Тому для ефективної роботи засобів захисту рослин необхідно велику увагу приділяти показникам рН води і її твердості. Поліпшити якість води для обприскування і підвищити ефективність хімічних обробок та листкового живлення рослин допоможе новий кондиціонер для води Текнофіт pH+, виготовлений іспанською компанією «Агрітекно Фертілізантес». Продукти
цієї компанії вже відомі багатьом фермерам. Текнофіт pH+ дозволяє вирішити одночасно кілька проблем, пов’язаних із якістю води, і підвищити ефективність обприскування та дії пестицидів:
Регулює рівень кислотності води.

Рекомендовані норми внесення залежать від вихідного рівня рН розчину: 

50-150 мл/100 л розчину для високолужної води (рН 8 або вище) і 30-50 мл/100 л розчину для слаболужної води (рН 6,5-8).
Має колірний індикатор, який забарвлює воду в колір, що відповідає певному рівню кислотності (помаранчевий – рН 5,5-6,0, рожевий – рН 4-4,5), – це дозволяє приготувати робочий розчин необхідного рівня рН без додаткового використання спеціальних вимірювальних приладів. Для зручності колірна шкала нанесена на етикетці. Необхідну кількість Текнофіт pH+ можна визначити, приготувавши невелику кількість розчину в мірній склянці, а потім пропорційно розрахувати норму на весь обсяг обприскувача.

Дезактивує іони твердої води, що:

• знижує поверхневий натяг води, забезпечуючи рівномірне змочування, розподіл робочого розчину на поверхні і скорочуючи його втрати за рахунок зменшення стікання з листка рослини;
• покращує проникнення робочого розчину всередину тканини рослин за рахунок пом’якшення кутикулярного шару листа;
• усуває піноутворення, що скорочує час простоїв обприскувача в очікуванні природного осідання піни;
• дозволяє знизити витрату робочої рідини на одиницю площі, підвищуючи продуктивність і скорочуючи витрати часу і коштів на хімічні обробки рослин;
• покращує стабільність багатокомпонентних бакових сумішей;
• знижує ризик розпаду діючих речовин пестицидів.

Використання кондиціонера для води Текнофіт pH+ значно скорочує ризики, пов’язані з якістю води для обприскування із застосуванням неоригінальних пестицидів, і підвищує біологічну та економічну ефективність засобів захисту рослин і добрив для листових підживлень. Наприклад: При нормі виливу робочого розчину 150 л/га затрати на Текнофіт pH+ складуть від 20 до 100 грн/га в залежності від вихідного рівня рН розчину. Це в свою чергу дозволить застосовувати оригінальні засоби захисту рослин із мінімальними нормами внесення і знизити витрати на їх вартість в середньому на 25%. А також зменшити норму виливу, що дає можливість економити на доставці води.

Намагаючись отримати економію на засобах захисту рослин, використовуючи генерики оригінальних пестицидів, краще підстрахуватися і витратити незначну суму на придбання Текнофіт pH+. Офіційним ексклюзивним дистриб’ютором продуктів «Агрі-текно» в Україні є компанія «Торговий Дім Лемберг».

Усі статті повністю журналу “Ягодник” №4 (10) 2018 доступні для вас в електронному чи друкованому варіанті.

Журнал «Ягідник»

Останні статті