Про що розкажуть юристи на Міжнародній конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації»?

 Про що розкажуть юристи на Міжнародній конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації»?

Залишилося всього декілька днів, щоб зареєструватися на головну ягідну подію року – дводенну Міжнародну конференцію «Ягідництво і переробка: технології та інновації», що стартує 13 грудня у Рівному! Головна мета заходу – надати учасникам всі інструменти для створення прибуткового бізнесу на ягодах. І без міцної юридичної бази та знання правил гри у законодавчому полі створити та розвивати ягідне підприємство неможливо. Саме тому однією з тем, які будуть розпочинати конференц-день, стануть «Сорти рослин як основа успішного ягідного бізнесу». Про особливості охорони прав інтелектуальної власності на  сорти рослин розповідатиме Анастасія ТЕРЗЕМАН, експерт ППФ «Пахаренко і партнери» – Генерального Юридичного партнера конференції.

Інтелектуальна власність надає значні ринкові переваги для будь-якого бізнесу.У своєму виступі експерт ППФ «Пахаренко і партнери» Анастасія Терземан детально розбере наступні питання:

·        набуття майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин;

·        ліцензійні договори (основні проблеми, виходячи із судової практики);

·        назва сорту рослин та торговельна марка (особливості спільного використання).

Спікер розгляне низку питань, які виникають під час набуття та використання майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослини. Перш за все учасники дізнаються, які саме права отримує власник охоронних документів на сорт рослини, патент та свідоцтво на поширення сорту.  На прикладах із судової практики буде розглянуто питання проблемних моментів під час надання дозволів (укладання ліцензій) на використання сортів рослин. На наявних практичних кейсах  буде висвітлено особливості спільного використання у господарській діяльності назви сорту та знаку для товарів та послуг, та надано професійні поради, як уникнути можливих судових позовів у разі нехтування правами інтелектуальної власності.

Зазначимо, Анастасія Терземан має дві вищих освіти: біологічну та із інтелектуальної власності. У 2006-2007 роках працювала в лабораторії біохімії та фізіології рослин Одеського Селекційно-генетичного інституту насінництва та сортівництва. З 2007 року і по теперішній час – експерт в патентно-правовій фірмі «Пахаренко і Партнери». Компетенції: подання заявок на знаки для товарів та послуг, винаходи та корисні моделі, промислові зразки, сорти рослин, супроводження процесу отримання охоронних документів; підготовка та супроводження реєстрації договорів щодо передачі прав та ліцензійних договорів.

В рамках конференц-дня на учасників заходу також очікують виступи українських і зарубіжних експертів ягідного бізнесу й науковців, виставка-презентація технологій, інструментів, матеріалів, посадкового матеріалу, дегустації, столи переговорів, відкриті обговорення.

14 грудня вирушимо у бізнес-тур до провідного ягідного господарства ТОВ «Українська Ягода», що на Житомирщині. Агрономи компанії проведуть майстер-клас із зимової обрізки лохини високорослої, продемонструють сучасний переробний комплекс із морозильним цехом для ягід, новітнім обладнанням.

Зустрічаємося 13 грудня у м. Рівне (готельний комплекс «Айвенго», с.Колоденка Рівненського району, траса Київ – Чоп).
14 грудня – ТОВ «Українська Ягода» (с. Маркуші, Житомирська обл.).

Зареєструватися для участі можна на сайті та за телефонами:
Надія Рачковська: + 38 063 056 47 88
Анна Ільчук: +38 068 568 66 58
Ірина Петронюк: +38 096 49 16 692

Конференція відбудеться за підтримки  Асоціації «Ягідництво України».

Генеральний Партнер конференції – ТОВ «Байєр»

Головний Організаційний партнер – ТОВ «Українська Ягода»

Головний Галузевий партнер – ГС «Укрсадвинпром»

Генеральний Юридичний партнер – патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери»


Генеральний Інформаційний партнер – українсько-польський журнал «Ягодник»

Головний online-партнер – сайт KURKUL.COM

Головні галузеві інформаційні партнери – журнал «Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації», «Горішник. Технології та Інновації»

Інформаційні партнери –  журнал «Агроіндустрія», газета «Агробізнес сьогодні», інформаційне агентство «Агравері», Шувар-інфо, сайт Бізнес.Район 

Журнал «Ягідник»

Останні статті