Malinowe Factory 2018 – підсумки цьогорічного заходу

 Malinowe Factory 2018 – підсумки цьогорічного заходу

Завдяки проекту Malinowe Factory, який стартував у 2015 році, учасники та візитери оцінюють різні сорти малини з точки зору спроможності їх вирощування у польському кліматі, а також визначають та розробляють нові технології вирощування малини в теплицях та у відкритому грунті.

В 2018 році, не зважаючи на дощову погоду, яка панувала 26 серпня у м. Карчмиську, відбулося практичне заняття по вирощуванню малини. Зокрема ферму Павла Крусека відвідали близько 200 чоловік.

Крім практикуму відбулася і власне конференція на значущі теми. Як і в попередні роки, основними напрямами обговорення стала перевірка різновидів малини влітку та восени з точки зору найвигіднішого вирощування, вирощування малини в тунелях, або у відкритому грунті, підвищення врожайності, покращення якості ягоди та забезпечення позитивного економічного розрахунку навіть у кризисні роки, як, наприклад, у 2018.

Спеціаліст Марек Джеймрі розповів про еволюцію у будуванні тунелів, а Юзеф Мішура із компанії Bayer продемонструвала яким чином можна раціонально захистити малину. Матеуш Попілець із Timac Agro розповів про комбінацію фертигації із оплодотворенням листків під час вирощування малини. Також були і виступи на інші теми щодо успішного вирощування малини.

Головними спонсорами заходу стали такі компанії, як Bayer, Haygrove, ICL і Timac Agro. А всього в проекті взяли участь 17 компаній-партнерів із представниками, які відвідали фінальне засідання. Анджей Міонско із компанії ICL показав, як правильно проводити фертигацію. Окрім цього весь час відбувалася дискусія на малинову тему.

Висновки, які можна винести із Malinowe Factory 2018 послідовні. Малина, що вирощується у Польщі повинна змінитися, оскільки в найближчі роки зростає конкуренція від таких країн, як Сербія, Косово, Боснія Герцоговина та Україна. Лише у Косово площі під малиною зросли у 15 разів всього за 4 роки із 130 га до 2000 га, відповідно і виробництво – від 550 тонн до 7000 тонн у 2017-ому році, як зазначив Куйтим Лепаджа із Національною асоціації малини, який також обговорив виробництво малини на Балканах. Іншою проблемою стало зниження ціни до 0,8 євро / 1 кг.

Як вихід польські малиноводи бачать перехід до вирощування десертних сортів малини, яка має бути реалізована з використанням сучасних методів культивації і в тунелях. Тільки тоді можна буде забезпечити стабільний урожай та продовжити сезон. Така можливість дається культивацією сортів малини, яка плодоносить на пагонах цього року для подвійного збору урожаю. Таким чином збільшується урожай та прискорюється повернення інвестицій, що мають буди внесені для покупки тунелів.

 

Журнал «Ягідник»

Останні статті