Випереджаючи час: виноград і суниці з теплиць «Агросільпрому» – перші сезонні ягоди на ринку

 Випереджаючи час: виноград і суниці з теплиць «Агросільпрому» – перші сезонні ягоди на ринку

Дарина ДУБИНКА, Украина

В Україні щорічно зростають обсяги виробництва ягід у закритому ґрунті. Вирощування ягідних культур у теплицях дозволяє мінімізувати ризики втрат через несприятливі погодні умови, а також значно розширити сезон реалізації, отримавши при цьому преміальну ціну. Так, наприклад, дніпровське підприємство «Агросільпром» одним із перших у сезоні виходить на ринок із вітчизняною ягодою – виноградом і суницями. У компанії активно впроваджують інновації садівничої галузі, дотримуються сучасної маркетингової концепції та створюють конкурентоспроможний продукт – за якістю, термінами, обсягами і передпродажною підготовкою. Детальніше ознайомитися з технологіями і стратегією виробництва «Агросільпрому» можна було в рамках бізнес-туру конференції «Ягоди України», що відбулася в Дніпрі 24-25 травня.

Ріст і динаміка розвитку ягідницьких підприємств свідчить, передусім, про дуже високий потенціал ягідного сектору України. За даними керівника проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександра Хорева, ще 3 роки тому на полицях більшості українських супермаркетів було досить складно знайти ягоди місцевого виробництва, проте вже сьогодні на цей канал реалізації припадає близько 15% внутрішніх продажів.

Чи зможуть українські садівники цим скористатися, чи врахували вони помилки попередніх сезонів, як знайти перспективні вектори розвитку бізнесу – такі питання зараз на порядку денному. Як вирішили ці завдання на підприємстві «Агросільпром», розповів його директор агрокомплексу ТОВ «Агросільпром» Ростислав ШИТІКОВ.

На території «Агросільпрому» під виноградом зайнято 20 теплиць, під суницею садовою – 13. Із 1996 року компанія займається виробництвом нерафінованих елітних рослинних олій під ТМ Golden Kings of Ukraine, що продаються в торгових мережах України та експортуються у 18 країн. Один із потужних напрямків роботи підприємства – вирощування в Дніпропетровському та Синельниківському районах у закритому та відкритому
ґрунті винограду столових сортів, а також суниці садової, малини, смородини та ожини. Сьогодні ягідниками зайнято 9 га, 2 з яких – це посадки у закритому ґрунті.

Аграрії вирощують понад 50 сортів столового винограду, а також суницю садову сортів Альба (у теплицях), Клер і Аліна. Проводяться експериментальні дослідження з культивування в кліматичних умовах Дніпропетровщини сортів Флер, Флоретта, Азія та з вирощування суниці садової на гідропоніці – в стелажах із кокосовим субстратом. Також висадили 2 га малини сорту Глен Емпл, ще по 0,5 га – під ожиною і червоною смородиною. Мульчувальні плівки, агроволокно, кокосові і торф’яні субстрати, що використовуються у господарстві, поставляє давній партнер підприємства – компанія Agrid. У закритому ґрунті без використання цих продуктів
хороший урожай отримати неможливо.

Читайте продовження та інші статті в журналі “Ягодник” 3 (9), 2018 року. Підписатися дуже просто – заходьте поза посиланням для деталей!

Журнал «Ягідник»

Останні статті