Українська делегація відвідала Всесвітній Ягідний конгрес – ТОП-10 тез з події

 Українська делегація відвідала Всесвітній Ягідний конгрес – ТОП-10 тез з події

У Нідерландах успішно завершився Всесвітній ягідний конгрес  Global Berry Congress на якому побувала найбільша делегація з України за часи цієї події, повідомив у соцмережі економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак.

Підсумовуючи роботу вітчизняної делегації експерт виділив кілька головних пунктів:

1.    Провідіні незалежні експерти ягідного сектора вважають, що споживання ягід буде рости надзвичайно швидко в Західній Європі, і повторить успіх США, де продажі м’яких ягід в роздріб сягають 5,6 млрд доларів США!

2.    Ринок ягід в Західній Європі зростає на 8% на рік. Для порівняння весь ринок фруктів зростає заледве на 1%, що можна порівняти з інфляцією в цьому регіоні. Тобто, фактично, ринок фруктів зараз стагнує.

3.    Споживання малини, лохини та ожини в ЄС зростає в 3-4 рази швидше, ніж суниці садової.

4.    Західна Європа стає суспільством, що живе на снеках. Люди не відриваються від екранів гаджетів, і люблять при цьому їсте щось смачне і зручне для споживання.

5.    Світ переходить в захищений ґрунт. В ягодах ця тенденція набирає обертів дуже і дуже швидко! Вищі витрати окупаються вищою ціною за якіснішу продукцію, меншими втратами від птахів, хвороб та шкідників та меншими витратами на ЗЗР.

6.    “Твердіша, більша, солодша, соковитіша” – саме такі вимоги до ягід, передусім до лохини в ЄС.

7.    Глобальний дефіцит робочої сили для збирання ягід є найбільшою проблемою сектору. Навіть в самій Мексиці вже починає бракувати робочих рук.

8.    Ціни на ягоди будуть і далі мати негативну тенденцію, адже виробництво зараз зростає швидше, ніж попит. Отже, якщо ви чекаєте кращих цін на малину в новому сезоні, можливо не варто…

9.    В ЄС, на свіжому ринку, немає збуту для ягоди другого класу. Перфекціонізм "emoji-10071"в усьому – це просто стандартна вимога сьогодення. І це стосується не тільки ягоди! Тому лише малина А-класу, або нічого.

10.  Суниця садова – це і далі основна ягода в світі! Виробництво її подвоїлося порівняно з 2000 роком. При цьому виробництво і торгівля малиною зростали значно швидше. Експорт малини (глобальний), наприклад, зріс в 6,4 рази до 2000 року! А виробництво лохини в світі зросло в 2,5 рази до 2000 року,  а експорт – в 5,6 разів.

Журнал «Ягідник»

Останні статті