Про ягідник «Від А До Я» розкажуть експерти галузі на конференції «Технології та інновації: ягідництво та переробка» у Львові

 Про ягідник «Від А До Я» розкажуть експерти галузі на конференції «Технології та інновації: ягідництво та переробка» у Львові

Учасники Міжнародної конференції «Технології та інновації: ягідництво та переробка», яка відбудеться 14-15 грудня в західноукраїнському регіоні, дізнаються, як створити максимально повну модель успішного бізнесу на ягодах. У перший день у Львові українські, польські, італійські та білорусі спікери нададуть детальну аналітику українського та міжнародного ринків. Ягодоводи зможуть обмінятися досвідом, думками щодо розвитку галузі, познайомитися з новими технологіями вирощування як популярних, так і нішевих культур, дізнатися про досягнення галузі фреш-продукції та переробки, перейняти вдалий досвід колег з інших країн, взяти участь у презентації й дегустації продукції.

Головні теми конференції – успішне ягідництво, способи переробки ягід та експорт продукції. У програмі – виступи представників провідних європейських компаній, наукових інститутів, виробників засобів захисту та живлення, плодорозсадників, експертів ягідного ринку, а також майстер-класи з догляду за лохиною високорослою та іншими культурами.

Чотирма основними ягідними культурами в Україні є суниця садова, малина, чорна смородина та лохина. Набирають популярності жимолость, червона смородина й ожина. Тематика зимової конференції охопить виступи науковців, експертів і практиків кожної з цих культур.

В компанії «Розетта Агро», яка буде представлена на конференції, впевнені: в української ягоди можуть бути найяскравіші перспективи на міжнародному ринку. А от на що потрібно звернути увагу виробникам для того, щоб успішно експортувати ягоди, докладно розповість технічний директор компанії Валерій ЛЯШИНСЬКИЙ. Експерт поетапно пояснить, з чого складається ланцюжок поставок лохини. Це дуже важливо при обранні культури та сортів для вирощування.

Компанія «Розетта Агро» є офіційним представником Driesvenplant B.V. – одного з найвідоміших і найавторитетніших лохинових розсадників Нідерландів. Компанія має і власний ягідник площею 65 гектарів, тому всі сорти одразу ж проходять випробування промисловим виробництвом.

Визначившись із культурою та її сортами, слід замислитися над підготовкою плантації під вирощування та технікою. Тут на допомогу прийдуть спеціалісти «Української овочевої компанії (UVC)»Про механізацію процесів вирощування сучасних ягідників розповість Тихон ЄВТУШЕНКО, голова правління фірми.

На сьогоднішній день UVC є одним з найбільших імпортерів агротехніки і запасних частин з Італії, Франції, Німеччини, Великобританії, Бразилії. У пропозиції компанії – садова та ґрунтообробна техніка, обладнання для посадки, обприскувачі, мульчувачі та подрібнювачі, розкидачі міндобрив, комп’ютери та навігаційні пристрої, мийки.

Не обійтися при закладці ягідника і без поливу. Про сучасні системи зрошення та те, як уберегти з їхньою допомогою врожай від кліматичні колізії, в рамках конференції розповість Владислав РАЗКЕВИЧ, директор ТОВ «Евкаліпт Р». Компанія не тільки продає обладнання для поливу, системи автополиву, але й створює індивідуальні – точні, економічні та надійні – проекти для господарств.

Для захисту ягідних та садових культур від заморозків різного типу «Евкаліпт Р» пропонує ефективні системи надкронового зрошення та підкорові спринклерні з усіма необхідними супровідними заходами та комплектаціями. Правильно спроектована система може захистити врожай від морозу до -7С.

Щоб збільшити економічну доцільність вирощування ягідних культур, фермерам слід пам’ятати про опилення рослин. На сьогоднішній день одними з найефективніших запилювачів черешні, вишні, сливи, груші, яблуні, абрикосів, малини, чорниці, лохини, суниці визнані джмелі. Про сучасні технології запилення ягідних культур на конференції розповість Богдан МАЗНИЦЬКИЙ, виконавчий директор компанії «Жива країна». Це підприємство – єдине в Україні, що розводить джмелів для запилення.

Багато українських господарств вже оцінили переваги біозапилення і використовують джмелів як у відкритому, так і в закритому ґрунті. Високі показники запилювання, прийнятна та незалежна від курсу валют ціна вулика дозволяють стверджувати, що передові технології сільського господарства стають доступними для українського фермера. Досвід ягодоводів свідчить про те, що запилення за допомогою джмелів суниці садової здатне подвоїти показники ваги та кількості товарних ягід, запилення малини – на чверть збільшити врожаї. Важливу роль відіграють джмелі і в опиленні лохини високорослої, адже вони збирають виключно пилок, тоді як 9 з 10 бджіл шукають нектар і не виступають активними запилювачами.

Зберегти виноградники і ягідники та врожай від граду, дощу, вітру допоможуть спеціальні покриття від компанії Serroplast. З італійським досвідом захисту і збільшення врожаю лохини та інших культур, а також результатами використання цих інноваційних технологій у Норвегії та Південній Америці ознайомить учасників конференції Giuseppe BORRACCI, представник компанії Serroplast. Провідні матеріали, кріплення та системи дозволяють більш ефективно контролювати екологічні та кліматичні умови районів, де культивують ті чи інші ягідні культури. 

Зазначимо, в рамках конференції планується масштабна виставка європейських і українських компаній, які презентуватимуть найсучасніші технології догляду за ягідником і переробки ягідної продукції.

Традиційно організатор конференції – видавничо-інформаційний проект «Технології та Інновації» проводить виставку-презентацію напоїв на базі ягід, фруктів та меду, а також продуктів харчування, виготовлених із застосуванням ягід. Планується Дегустаційний конкурс напоїв у форматі «Народна дегустація», переможці якого будуть удостоєні почесних нагород. 

Під час Всеукраїнської конференції «Технології та інновації: ягідництво і переробка» відбудеться круглий стіл «Сертифікація ягідного виробництва. Створення і захист бренду. Врегулювання суперечок», організований Генеральним Юридичним партнером – компанією «Пахаренко і партнери».

15 грудня відбудеться бізнес-тур в м. Долина на Івано-Франківщині, до сертифікованого розплідника in-vitro саджанців чорниці високорослої «Долина Агро», і на лохинову плантацію Віктора ДИТИНКО, де пройде майстер-клас із зимової обрізки лохини від відомого білоруського ягідника Олександра БЕРЕЗІНА (ФГ «Берклі»). 

Конференція відбудеться за сприяння Міністерства аграрної політики і продовольства України, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської і Закарпатської державних адміністрацій. Підтримку конференції надає Гільдія медоварів України.

Генеральний Технологічний партнер – BAYER

Головний Ягідний партнер – «Кооператив «Агровесна»

Головний Діловий партнер – «Долина Агро»

Генеральний Юридичний партнер – патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери».

Науковий патронат конференції здійснює Інститут садівництва Національної Академії аграрних наук України.

Головний галузевий партнер – Асоціація «УКРСАДПРОМ».

Головний Інформаційний партнер – журнал «Ягодник» (Україна+Польща)

Генеральний Медіа-партнер – журнал Jagodnik (Польща)

Інформаційні партнери конференції – портал «Шувар Info», проект «АПК-Інформ: овочі і фрукти», журнал «Овочі та Фрукти», журнал «АгроІндустрія», Інформаційне агентство «Інфоіндустрія», Аграрне інформаційне агентство Agravery, портали AgroOne, Agronews.

Умови участі та реєстрація на конференцію – на сайті http://forum.techdrinks.info/

Або за тел.:

+38 096 994 38 77 – Вікторія Ковтунович;

+38 050 823 38 69 – Ольга Казазаєва;

+38 068 424 21 80 – Марина Радчик;

+38 063 056 47 88 – Надія Рачковська.

Журнал «Ягідник»

Останні статті