Звернення Асоціації «УКРСАДПРОМ» до уряду щодо компенсації ПДВ виробникам плодово-ягідної продукції

 Звернення Асоціації «УКРСАДПРОМ» до уряду щодо компенсації ПДВ виробникам плодово-ягідної продукції

21.11.2017 р. №208/17

 Президенту України

Пану Порошенко П.О.

Прем’єр-міністру України

Пану Гройсману В.Б.

 Асоціація стурбована станом реалізації державної програми 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Бюджетна дотація сільськогосподарським товаровиробникам для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції» у частині функціонування механізму розрахунку та виплати державних дотацій виробникам плодово-ягідної продукції.

Особливість галузі садівництва і ягідництва полягає у сезонності виробництва і реалізації, та поряд із цим, стабільністю виробничих витрат.

Існуючий механізм нарахування та виплати державних дотацій фактично забезпечує дотування виробниками плодово-ягідної продукції інших галузей сільського господарства, в першу чергу галузі птахівництва, а непрогнозованість виплат не дозволяє планувати виробничу діяльність виробникам плодово-ягідної продукції, що призводить до росту споживчих цін.

За таких умов, виробники галузі садівництва і ягідництва жодного разу не отримали державні дотації у розмірі фактично сплаченого податку на додану вартість, фактично отримуючи дотації на рівні від 20 до 70 відсотків від розрахованого розміру.

Умовами Угоди про Асоціацію з ЄС визначено основним пріоритетом адаптацію законодавства України до законодавства ЄС, відповідно, це стосується і податкового законодавства. За існуючою європейською практикою, податок на додану вартість для виробників плодово-ягідної продукції нараховується за зниженою ставкою на середньому рівні 7%. За таких умов, виробник автоматично акумулюючи податковий кредит направляє його на власний розвиток. Така система дозволяє повністю автоматизувати процес підтримки виробників плодово-ягідної продукції, забезпечує прогнозованість і планування виробничої діяльності та конкурентноздатність українського виробника на європейському ринку, а також дозволяє суттєво зменшити собівартість плодово-ягідної продукції для кінцевих споживачів.

Враховуючи викладене, Асоціація «Укрсадпром» вважає існуючу систему нарахування і виплати державних дотацій незадовільною та такою, що довела свою неефективність.

Асоціація «Укрсадпром» вимагає забезпечити реформування механізму оподаткування податком на додану вартість виробників плодово-ягідної продукції шляхом встановлення ставки податку на додану вартість, для такої продукції, на середньому європейському рівні у розмірі 7%.

Голова Асоціації Дмитро Крошка 

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *